Aleksandra Abramczyk

Architekt Wnętrz Designer

Od ponad 20 lat wykonuję zawód Architekta Wnętrz, Designera, Scenografa i Dekoratora. Do swojej pracy podchodzę z miłością i pasją do tworzenia rzeczy niepowtarzalnych i pięknych. Inspiruje mnie Klasyka, Art Deco, New Hampton, chętnie eksperymentuję łącząc to co tradycyjne z tym co nowoczesne.

omnieDo każdego tematu projektowego podchodzę nieszablonowo, ale zgodnie z preferencjami i oczekiwaniami klienta. Projekty opieram na najnowszych rozwiązaniach technologicznych stosowanych w kraju jak i na całym świecie. Ogromnym atutem moich projektów są ich opracowania realizacyjne, dbałość o szczegóły i detale.

Stawiam na wysoką jakość wykonawczą, dlatego proponuję

  • pakiet autoryzowanych wykonawców prac,
  • renomowanych producentów wyposażenia na zamówienie,
  • oraz stałych dostawców produktów aranżacji wnętrz.

Wykształcenie oraz wiele lat doświadczenia zawodowego  pozwoliło mi zdobyć wiedzę z zakresu kosztorysowania wykonawczego projektu.

 

 

Życiorys Zawodowy

Posiadam wykształcenie wyższe, magisterskie. Uzyskałam dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Architektury Wnętrz i Designu Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Po zakończeniu nauki otrzymałam Stypendium Ministra Kultury i Sztuki, oraz Stypendium Miasta Poznania dla twórców w dziedzinie Wzornictwa Przemysłowego.

Przez szereg lat  pracowałam jako Główny Scenograf w Telewizji Polskiej w Poznaniu. W tym czasie zaprojektowałam  i przeprowadziłam realizację około 300 - stu scenografii studyjnych i plenerowych, dla takich artystów jak Orkiestra Glena Mullera, Philiph Glass, Chór Poznańskie Słowiki, Stanisław Sojka, Bajm i wiele innych. Pracowałam jako scenograf i kostiumolog przy spektaklach w Teatrze Polskim w Poznaniu i w Teatrze Rozrywki w Chorzwie. Znaczącym Projektem w mojej  karierze były kostiumy do spektaklu reprezentującego Polskę na Expo w Hanowerze.

Projektuję również ekspozycje  wystawiennicze. W swoim dorobku posiadam  projekty wystaw muzealnych, np.: Sztuki Holenderskiej w Muzeum Narodowym, Wystawa Myśliwska w Muzeum Sztuki Użytkowej,  czy Wystawa o Rodach Poznańskich w Ratuszu Poznańskim. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich, zaprojektowałam stoiska dla takich firm, jak:  Meblomak, Melaco,  Szynaka Meble.

Z moich usług korzystały również firmy komercyjne,  takie jak  Beiersdofr, Schattdecor, Skoda, Tchibo, WBK. Zaprojektowałam oprawę scenograficzną, przy wprowadzaniu na rynek polski Skody Superb  oraz produktów Kawy Tchibo.

Posiadam doświadczenie w szkolnictwie  wyższym, tworząc  i prowadząc przez kilka lat autorską pracownię projektową – Barwa i Swiatło we Wnętrzu - w Poznańskiej Szkole Wnętrz.

Do ciekawych i zrealizowanych moich projektów można zaliczyć wnętrza Piwnicy Grilowej  i  Sali Biesiadnej - Pod Koziołkami - na Starym Mieście  w Poznaniu, czy wnętrza Cafe –Pod Pretekstem – w Zamku Poznańskim.

Od kilkunastu lat z pasją oddaję się projektowaniu wnętrz prywatnych, willi i rezydencji dla klienta indywidualnego, gdzie kładę szczególny nacisk na najwyższą jakość projektu i profesjonalną obsługę. Współpracuję także z firmami, dla których wykonuję jednostkowe projekty mebli i projekty wyposażenia wnętrz.

Od kilku lat współpracuję z największym  polskim deweloperem mieszkaniowym – firmą JW. Construction, dla której projektuję wnętrza reprezentacyjne w  realizowanych inwestycjach.  Ostatni zrealizowany z sukcesem projekt to stylowy, czterogwiazdkowy Hotel Dana w Szczecinie.

Zapraszam Państwa do współpracy.